Nové podlahy a svátek čistoty pro dětský domov v Klánovicích

Štěstí dobré rodiny si lze těžko představit bez dětského smíchu a radostných tvářiček svých dětí. Péčí o děti a každodenní výchovou strávíte spoustu času. Co jen to stojí naučit je sbírat po sobě věci a pravidelně uklízet svůj pokojíček!

A teď přeneste tyto představy na děti bez rodinného zázemí. Pochopitelně, že personál v dětských domovech i v celé snaze fyzicky nemůže stihnout zajistit vše potřebné, zvládá jen to nejpodstatnější. K tomu přidejte každoroční potřeby v rekonstrukci nebo opravách budovy…

Rozhodli jsme se pomoci Dětskému domovu v Klánovicích a s laskavým zvolením ředitelky paní Dany Kuchtové jsme zrekonstruovali podlahy v domě.

Také jsme tam uspořádali den nazvaný Svátek Čistoty. Jedná se o den, kdy se děti z Dětských domovů naučí úklidu, ale i chránit přírodu nebo udržovat čistotu těla. Úklid nepatří mezi oblíbené úkony, které by děti dělaly rády a je těžké je vést k pořádku a čistotě. Svátek čistoty je způsob jak dosáhnout, aby se děti naučily něčemu, tolik potřebnému, nenásilnou a zábavnou formou. Nejen děti, ale i dospělí si rádi hrají a proto jsme v tomto stylu Svátek Čistoty připravili.

Poslat poptávku
facebook
twitter